.

Acenteler İçin B2B Otel Rezervasyon Portalı - TOURBEDS GLOBAL

Acente B2B Sisteminde Otel Rezervasyonu:

Müşterilerinize otel rezervasyonu yapmak istiyorsanız dilediğiniz ülke ve şehirde anında otel rezervasyonu yapabilirsiniz. Portalda 400.000'den fazla otel bulunmaktadır ve tek yapmanız gereken müşterinizin otele girişte kullanacağı kimlik kartını veya Pasaport uyruğunu doğru seçmektir. TourBeds Acente B2B Sisteminde 253 uyruk için otel rezervasyonu yapma imkanınız var.

Otel Rezervasyonlarında neden Acente B2B Sistemini kullanmalıyım?

1 - Fırsat Bolluğu
2 - Her gün yeni fırsatlarla dilediğiniz otele uygun fiyatlarla rezervasyon yapma imkanı.
3 - 253 Farklı Ülke Vatandaşlarına Uygun Fiyatlarla Otel Bulma (Global Acente Olma Şansı)
4 - Binlerce oteli karşılaştırıp uygun fiyatlı otel bulma fırsatı.
Müşterinin isteğine uygun Konaklama Oteli bulma imkanı. Erken Rezervasyon, iş, tatil amaçlı, balayı oteli, apart, sahil oteli, şehir oteli ve diğer çeşitleri

B2B Otel Rezervasyon portalında Nasıl Rezervasyon Yapabilirim

Acente B2B Portal üzerinden müşterilerinize otel rezervasyonu, yer ayırtma ve diğer işlemleri yapabilmek için portala üye olmanız ve IT Destek bölümünden alacağınız kullanıcı ile giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra Otel bölümüne giderek Şehir ve Bölge veya Otel adını yazarak Giriş-Çıkış tarihini belirleyerek arama yapıp rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

TOURBEDS GLOBAL Seyahat alanlarında gelişmiş ve kaliteli uygulamaları kullanarak iyi sonuçlara ulaşmak için profesyonel ekibiyle en iyi planlama ve programlama departmanlarına sahiptir.
Turizm acentaları ile yakın işbirliği içindedir. ve bir B2B kullanıcısına sahip olmak hızlı ve kolaydır. Turizm acentası işletme ruhsatına sahip olmanız yeterli!

B2B Portal'a Giriş

Acenta Kayıt ve Kullanıcı Başvurusu

B2B nedir ve ne anlama gelir?

İngilizce’de Business to Business anlamına gelen B2B, şirketler arasındaki pazarlama veya satış uygulamalarına verilen addır. E-ticaret yoluyla şirketler ve şirketler arasında mal veya hizmet alışverişini ifade eder. B2B e-ticaret modelinde hem alıcılar hem de satıcılar şirketlerden oluşmaktadır.

B2B Otel Rezervasyon Portalında Hangi Ülkerde Otel Rezervasyonu Yapabiliriz?

TourBeds Global B2B Otel Rezervasyonu Portalı üzerinden müşterinizin dilediği Ülke, şehir veya bölgedeki otellere anında rezervasyon yapabilirsiniz. Dünya'nın tüm ülkelerinde ve şehirlerinde müşterinizin bütçesine uygun otellere rezervasyon yaptırabilirsiniz.
Ülkelerin bazılarını bilgilendirmek amacıyla aşağıda yazdık.
1 – Türkiye Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
2 – Fransa Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
3 – Almanya Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
4 – italya Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
5 – Yunan Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
6 – ingiltere Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
7 – Hollanda Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
8 – isveç Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
9 – Rusya Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
10 – Katar Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
11 – Polonya Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
12 – Amerika Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
13 – Kanada Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
14 – Meksika Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
15 – Kıbrıs Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
16 – Azerbaijan Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
17 – Gürcistan Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
18 – Belarus Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
19 – Hindistan Otellerine B2B Otel Rezervasyonu
20 – Brezilya Otellerine B2B Otel Rezervasyonu

Otellerden Fiyat ve Yer Müsaitliği Alma Zahmetinden Kurtulmak

Bidiğiniz gibi acenta olarak otellerden istediğiniz zaman fiyat ve müsaitlik almak çok zaman alıcı ve zordur. Özellikle yoğun çalışmadığınız bir otelle iletişime geçmek daha da zordur. Bu Zorluklardan bazılarını sizler için açıklayarak TourBeds B2B Acente Portalının avantajlarını ve neden kullanmanız gerektiğini açıklıyoruz.

Örnek olarak bir isveç veya ingiliz vatandaşı 2 Yetişkin + 1 çocuk (8 Yaşında) aile için X otel veya Antalya Side bölgesinde geceliği Maximum 90 - 100 Dolar civarında otel fiyatı alacağınız zaman:

Karşılaşacağınız Zorluluklar ve Zaman Kaybı
1- Otelin Telefen Numarasını google veya arama motorlanından arayarak bulup oteli aradığınızda otelin Çağrı Merkezini aramış olursunuz. Otelin satış bölümü telefon numarasını bulmalısınız.
2- Otelin Satış Bölümüne ulaşmak için defalarca aradığınızı düşünün, sonra telefonu açan kişi sizi ilgili pazarın satış sorumlusuna yönlendirecektir.
3- ilgili kişi yerinde yok - sizi arattıracağız denilecek genelde. ulaştığınız zaman telefonda fiyat verilmemekte, bunun için email adresi alarak fiyat isteğinde bulunmalısınız.
4- Gönderdiğiniz E-posta'da tüm bilgileri giriş/çıkış tarihini, Müşteri uyruğunu, Çocuk Yaşını doğru gönderdiğiniz halde kaç saat sonra hala cevap gelmediğini göreceksiniz.
oteli tekrar arayıp bizim Fiyat ve Müsaitlik isteği cebabını alamadık ne zaman gönderilecek. müşteriye cevab vermeliyiz. E-postaya cevap verin lütfen
5- sonunda fiyat aldığınızda bile görüyorsunuz online B2C sistemde olanlardan daha yüksek fiyat göndermişler. Siz kar etmek için üzerine birde komisyon ekleyeceksiniz.
6- TourBeds B2B otel rezervasyon portalı üzerinden 253 uyruğa, istediğiniz otelin ve o bölgedeki otellerin tüm oda tiplerinin fiyatlarını gece gündüz kimseyle uğraşmanıza gerek kalmadan kontrol edebilirsiniz. Otelden aldığınız fiyatla karşılaştırıp oradan hangisi size daha uygunsa rezervasyon yaptırabilir ve müşteriye daha düşük fiyat sunduğunuza rağmen daha fazla kazanç ve müşteri memnuniyeti elde edeceğiniz yolu tercih edebilirsiniz.

Acente B2B Portalında Kaç Çeşit Otel Bulunmaktadır?

TourBeds Global Portalında yedi (7) otel ve tesis türü bulunmaktadır.
Bunlar: Bunlar: Apart Otel, 1 Yıldızlı Otel, 2 Yıldızlı Otel, 3 Yıldızlı Otel, 4 Yıldızlı Otel 5 Yıldızlı Otel, Butik Oteller
Portalda arama yaptıktan sonra sol tarafta filtreleme yaparak istediğiniz kriterlere uygun oteli kolaylıkla bulabilirsiniz. Müşteriniz için seyahat planları yaparken konaklama deneyiminizin müşterinin beklentilerini karşılamasını sağlamanın yolu müşteriye uygun oteli bulmaktır. Hem iş hem de tatil amaçlı seyahatlerde müşterinin kalacağı tesisi belirlerken konfor, bütçe ve seyahat beklentileri çok önemlidir. Müşterinin seyahatinin tam da istediği gibi geçmesini sağlamak için TourBeds Acente B2B Sisteminde her bütçeye ve her beklentiye uygun otel seçenekleri bulunmaktadır.

Acente B2B Sistemi Üzerinden Adım Adım otel Rezervasyonu

1- Otel bölümüne gidip Şehir, Bölge, Otel kısmına otel rezervasyonu yaptırmak istediğiniz şehrin veya bölgenin veya otelin adını yazarak gösterilen seçimlerden birini seçeceksiniz.
2- Müşterinin Otele girerken ibraz edeceği kimlik veya pasaporta göre uyruğunu seçmelisiniz.
3- Oda isteğine göre oda sayısını giriniz.
4- Her odada kaç yetişkin ve çocuğun kalacağını ve çocuğun yaşını girin.
5- Otelleri ve her otel ait odaları listelemek için ARA düğmesine tıklayın.
6- Sonuçlara göre müşterinize uygun oteli seçebilirsiniz.

***Uyruk Seçimi Çok Önemlidir. Daha Ucuz fiyat bulmak için müşteri uyruğundan, Kimlik sahibi olmadığı uyruğu seçmemelisiniz. rezervasyonun geçerliliği, rezervasyon yapıldığı zaman seçilen uyruk için geçerlidir***

Bazı oteller uyruğa göre fiyat veriyor. Örneğin Antalya'da 5 yıldızlı bir otel Alman misafirlere farklı fiyat uygularken Rus, Türk veya Arap misafirlere farklı fiyatlar uyguluyor. Bunun için müşterinin pasaportuna göre uyruğunu seçmeliyiz, aksi takdirde müşteri ya otele girişte sıkıntı yaşayacak ya da uyruğa göre fiyat farkı müşteriden tahsil edilecektir.

Acente B2B Portalında Otel Kısmında Kaç Çeşit Oda Bulunmaktadır?

Oteller büyüklüklerine göre oda çeşitleride fazla olabilmektedir. örneğin Deniz ve Dağ kenarı bir 5 Yıldız otelde aşağıdaki oda tipleri mevcüttür:
1- Kara Manzaralı Kulüp oda, 2- Dağ Manzaralı Kulüp Oda, 3- Standart Dağ Manzadarlı Oda, 4- Yandan Deniz Manzaralı Standart Oda, 5- Deniz Manzaralı Standart Oda, 6- Deluxe Deniz Manzaralı, 7- Suit odalar ve 8- Aile Odalar ve başka odalar mevcüttür.

Otel Kısmında Kaç Çeşit Servis ve Yemek tipi Bulunmaktadır?

Otellerin hizmet çeşitleri bulunduğu bölgelere göre farklı olabilmektedir. Örneğin şehir içi oteller genelde sadece kahvaltı vermekte olurken, şehirden çok uzak mesafede bulunan bir otel, yakınlarda yiyecek bulunması zor olduğundan full servis ( Kahvaltı + Öğlen + Akşam Yemeği vermektedir.
aşağıda hizmetlerin bazıları ve açıklamasını yazmış bulunmaktayız;
1- BB ( Bed and Breakfast) : Oda ve kahvaltı - Sadece Sabah yemeği dahildir.
2- HB ( Half Board ) : Yarım Pansiyon - Kahvaltı + Akşam Yemeği dahildir.
3- FB (FULL Board ) : Tam Pansiyon - Kahvaltı + Öğlen + Akşam Yemeği dahildir.
4- ALL (Allinclusive) : Herşey Dahil - yiyecek ve içecek ücretsiz - Saatler otelden otele değişiklik göstermektedir.
5- UAI (Ultra Allinclusive) : Ultra Herşey Dahil 24 Saat yiyecek ve içecek ücretsiz
Bazı zincir oteller kendilerine göre birşeyler ekleyerek başka isimler de servis üretmekteler.

Acente B2B Sisteminde Otel seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Otel seçmeden önce müşterinizin tatil ihtiyaçlarını belirlemenizde fayda var. Otelin denize uzaklığı, aile tatilleri için çocuk dostu hizmetler sunması, balayı tatili ise çiftlere özel sunduğu hizmetler, otelin sunduğu hizmetler gibi konularda değerlendirmeler yaparak müşterinizin beklentilerine uygun bir otel bulabilirsiniz. Yiyecek içecek konsepti, aktivite olanakları ve fiyat-performans değerlendirmesi önemlidir ve TourBeds Acente B2B Sistemi ile rahatlıkla bu konunun üstesinden gelebileceksiniz.

Acenteye B2B ile Güç ve Özgüven:

TourBeds Global Portalını kullanarak, hiç kimseye mühtaç olmadan rezervasyon işlemlerinizi her bir milliyet için anında yapabilirsiniz. Bu size daha fazla güç ve özgüven verecektir.

Acente B2B Sisteminde Erken Rezervasyon Otelleri

Erken rezervasyon fırsatlarıyla tatillerini avantajlı planlama fırsatı arayan müşteriler için Erken Rezervasyon Otelleri, her sezondan en az 3 veya 4 ay önce yüzdesel indirimler sunan cazip indirimlerle öne çıkıyor. Acenteler için B2B Sisteminde bu indirimler anında sisteme yansır ve her gün güncellenir, yenileri eklenir, süresi dolanlar sistemden çıkarılır. Acentenin yılın belirli zamanlarında erken rezervasyon imkanı sunan otelleri inceleyerek B2B Sisteminde sezona göre daha uygun fiyatlarla tatil planlaması yapma şansı artıyor. Dünyanın her turistik bölgesinde bu avantajlardan yararlanarak müşterinize kolaylıkla yer ayırabilirsiniz.

Online Müşteri Hizmetleri :

Tüm sorularınız, uçak bileti değişiklikleri, iptalleriniz ve uçuş durumunuzu takip etmek için müşteri hizmetleri ekibine her zaman online olarak ulaşabilirsiniz. Uçak biletini ilk gördüğünüz fiyattan alıyorsunuz, sonrasında ekstra bir ücret eklenmiyor. Ekstra bir talebiniz olması veya ekstra bagaj eklemek istemeniz durumunda fiyat buna göre değişecektir.

Tur Operatörleri ve Turizm Acenteleri ile işbirliği:

Turizm Acenteleri, Tour Operatorleri ile yakından işbirliğimiz mevcuttur. Uçak Çarter yapmak veya otellerden Garanti oda ayırtmak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Acente B2B Sisteminde Ultra Her Şey Dahil Oteller

Ayrıcalıklarla dolu hizmetler sunmayı vaat eden Ultra Her Şey Dahil konsepti, genellikle resort otel ve tatil köylerinde sunulan bir konaklama türü olarak öne çıkıyor. Sadece 3 öğünün değil, çok daha geniş zaman aralıklarında zengin çeşitliliğin de yer aldığı Ultra Her Şey Dahil konseptinde; Otele göre değişmekle birlikte çay-kahve ikramları, atıştırmalıklar, pastane ürünleri, alkollü ve alkolsüz içecek seçenekleri, gece çorbası, a la carte restoran gibi birçok hizmetten faydalanmak mümkün.

Acente B2B Sisteminde Her Şey Dahil Oteller

Herşey Dahil konsepti çoğunlukla tatil köyü ve resort otel gibi büyük tesislerde sunulan bir hizmettir. Konaklamanız süresince kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğini kapsayan konseptin kapsamı tesisten tesise farklılık gösterebilmektedir. Konaklama ücretine atıştırmalıklar, çay-kahve servisi, alkollü ve alkolsüz içecek servisi gibi birçok detay da dahil edilebilmektedir.

Acente B2B Sisteminde Yarım Pansiyon - Tam Pansiyon

Yarım Pansiyon ve Tam Pansiyon konaklama çeşitleri, şehir otelleri, butik oteller ve pansiyonların yanı sıra bazı büyük otellerin de bulunduğu geniş bir otel yelpazesinde karşılaşabileceğiniz konseptler olarak öne çıkıyor. Yarım Pansiyon konaklama tipinde konaklama ücretinize kahvaltı ve akşam yemeği dahildir, bunun dışındakiler ekstra olarak ücretlendirilir. Tam Pansiyon konaklama tipinde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği konaklama ücretine dahil olup, geri kalan her şey ekstra ücrete tabidir.

Acente B2B Sisteminde Sadece Oda - Oda Kahvaltı

Sadece Oda konaklama tipinde konaklama ücretinize herşey ekstra olarak ücretlendirilir. Oda-Kahvaltı konaklama tipinde kahvaltı konaklama ücretine dahil olup, geri kalan her şey ekstra ücrete tabidir.

Acente B2B Sisteminde Konaklama Tipine Göre Oteller

Otellerin farklı bütçe ve beklentilere yönelik sunduğu konaklama türleri ile müşterinizin tatilini dilediği gibi planlayabilirsiniz. Konaklama tipi, konaklama süresince yiyecek ve içecek hizmetlerinden nasıl yararlanılacağını belirler. Konaklama türü tercihine göre otel seçimi yaparak müşteri beklentilerine uygun bir tatil planlayabilirsiniz.

Güvenli Turizm Sertifikalı Otelleri Nasıl Öğrenebilirim?

Ulaşımdan konaklamaya, tesis çalışanlarından yolcuların sağlık durumlarına kadar alınması gereken geniş bir yelpazeyi kapsayan Güvenli Turizm Sertifikası, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tesislere veriliyor. Sertifika belgesi; Konaklama ve yeme-içme tesisleri için belirlenen kriterler doğrultusunda; Temizlik, hijyen ve sağlık açısından sıkı denetimler sonucunda şartları sağlayan tesislere verilmektedir. Güvenli Turizm Sertifikası denetimlerinde belirleyici tüm kriterleri www.tga.gov.tr adresinde Güvenli Turizm başlığı altında detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Acente B2B Sistemindeki Temaya Göre Oteller

Acente için ihtiyaç duyulan birçok şeyi B2B Sisteminde bulma şansınız olacak. Romantik bir balayı oteli, ekonomik bir pansiyon, deniz kenarı oteli, şık bir butik otel ya da doğayla baş başa kalacağınız bir bungalov... Hepsi ve daha fazlası Acente B2B Sisteminde sizi bekliyor. Otel rezervasyonu yapmadan önce otelleri temalarına göre filtreleyerek arayabilir, aradığınız oteli kolayca bulabilirsiniz.

Acente B2B Sisteminde Termal Oteller

Müşterilerinizin istekleri doğrultusunda şehrin yorucu temposundan uzakta, dinlenmek ve stresten kurtulmak isteyenler için ideal bir tatil seçeneği olan Termal Oteller; Sunmuş olduğu spa, kür ve masaj bakımları ile ön plana çıkmaktadır. Türkiye'nin kaplıcalarıyla ünlü bölgelerinde yer alan bu otellerde; Açık ve kapalı termal havuzlar, termal su banyoları, jakuziler, masaj odaları, özel saunalar, özel bakım ve terapi uygulamaları gibi birçok hizmetten yararlanabilirsiniz.

Acente B2B Sisteminde Bungalov Otelleri

Müşterilerinizin doğayla uyumlu bir atmosferde, huzurlu bir tatile ihtiyacı varsa Bungalow otellerini tavsiye edebilirsiniz. Tüm Dünyada ve özellikle Türkiye'nin doğal güzellikleriyle ünlü pek çok bölgesinde yer alan bungalov tipi otelleri sunarak müşterilerinize göl kıyısında, deniz kenarında veya yemyeşil bir ormanın yamacında tatil yapma şansı verebilirsiniz. Genellikle müstakil konaklama seçenekleri sunan bungalovlar, veranda veya bahçe alanları ve özgün tarzlarıyla doğal yaşamla uyumlu alternatifler olarak tercih ediliyor.

Acente B2B sisteminde Balayı Otelleri

Düğün hazırlıkları telaşında olan müşterilerinizi, zorlukları geride bırakıp onları hayatlarının en özel tatiline götürmeye başlayabilirsiniz. Müşterinizin hayalindeki balayı için romantik otel seçeneklerini TourBeds Acenteler için B2B Sisteminde bulabilirsiniz. Balayı çiftlerine özel hizmetleriyle romantik ortamları daha ayrıcalıklı hale getiren oteller, yeni hayatın ilk tatilini unutulmaz kılıyor.

Acente B2B Sisteminde Apart Oteller

Ev konforunda konaklama deneyimi ile seyahat etmek isteyenler için Apart Otelleri tavsiye edebilirsiniz. Hem uzun hem de kısa süreli tatillere uygun olan Apart Otellerde birçok dairenin kendine ait mutfak bölümü bulunmaktadır. Ayrıca oturma alanı ve birden fazla oda gibi olanaklar da mevcuttur.

Denize Sıfır Oteller Acenteler için B2B Sisteminde

Müşterinizin tatilden beklentisi deniz-kum-güneş üçlüsüyle tanışmak ise Deniz Kenarı Otelleri tercih ederek bunu gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Denize sıfır konumda yer alan oteller, özel veya halka açık plajları ile müşterilerinize vakit kaybetmeden denize bağlayabileceğiniz bir tatil imkanı sunuyor.

Acente B2B Sisteminde Kayak Otelleri

Müşteriniz bembeyaz doğa manzaraları eşliğinde eğlence dolu bir kış tatili hayal ediyorsa Acenta B2B Sistemindeki Kayak Otelleri arasından seçim yapabilir ve otel rezervasyonu yapabilirsiniz. Uludağ, Palandöken, Erciyes, Kartalkaya gibi Türkiye'nin kış turizmi açısından popüler birçok bölgesinde sizi bekleyen Kayak Otelleri; Kayak, snowboard, kar motosikleti ve daha birçok adrenalin dolu aktivite ile eğlencenin dorukta olduğu bir tatil planlayabilirsiniz.

Acente B2B Sisteminde SPA Otelleri

Müşteriniz suyun arındırıcı etkisiyle rahatlamak, binlerce yıllık banyo ritüelleriyle tanışmak, özel bakım ve masajlarla stressiz, keyifli bir tatil geçirmek istiyorsa SPA Otelleri doğru adres. Genel olarak doğa ile iç içe bir lokasyonda yer alan tesislerde; Dinlenmeye ihtiyaç duyduğunuz her an özel uygulamalarla müşterilerinize yenilenme hissi verir.

Acente B2B Sisteminde Evcil Hayvan Dostu Oteller

Müşteriniz tatilde evcil hayvanını yanından ayırmak istemiyorsa Evcil Hayvan Dostu Otelleri kullanabilirsiniz. Hem müşterileriniz hem de evcil hayvanları için keyifli bir tatil ortamı sunan bu oteller; Evcil hayvanlara yönelik özel hizmetler de ön plana çıkarıyor. Bu konsepte sahip otellerde evcil hayvanlar için özel hazırlanmış konaklama, oyun ve dinlenme alanları ya da müşterilerin yanında kalabilecekleri oda seçenekleri gibi olanaklar sunulmaktadır.

Acente B2B Sisteminde Şehir Otelleri

Müşteriniz iş veya gezi amaçlı seyahat etmek istediğinde uygun fiyatlı konaklama imkanı sunan Şehir Otelleri genellikle şehrin kalbinde ve ulaşım imkanlarına yakın bir konumda misafirlerine hizmet vermektedir. Şehrin iş, alışveriş, eğlence ve ticaret merkezlerine yakın, merkezi konumdaki oteller, Her bütçeye uygun seçenekler sunuyor.

Acente B2B Sisteminde Tatil Köyleri

Birçok hizmeti bir arada sunan ve aynı zamanda konforlu bir tatil imkanı sunan tatil köyleri, her yaştan misafirin unutulmaz bir tatil geçirmesine olanak tanıyor. Tatil köylerinde farklı oda seçenekleri, restoranlar, barlar, özel plajlar, geniş açık alanlar, kapalı ve açık havuzlar, animasyon ve eğlence programları, SPA alanları gibi birçok olanağı bulabilirsiniz. Çocuk veya bebeğe uygun hizmetler, aquapark ve balayı konseptleri gibi olanaklarla farklı beklentilere hitap eden tesislerde müşterilerinizin tatillerinin her anının tadını çıkarması mümkün.


Gsm & Whatsapp

TourBeds Global Portalındaki dilleri:

Türkçe | English | French | Russian | German | Bulgarians | Ukraine | Novel | العربية | Polish | پارسی | Azerbaijani | Dutch | Filipino